Wycieczki

Serdecznie zapraszamy do skorzystania na miejscu z naszej oferty wycieczek. Polecamy między innymi:

STARE MIASTO 

Obowiązkowym punktem zwiedzania Krakowa jest serce Miasta czyli Rynek Główny- miejsce tętniące wiecznie życiem- i przejście drogą zwaną traktatem królewskim. Droga królewska ciągnie się od bramy Floriańskiej, która niegdyś strzegła miasta, poprzez Rynek, ulicę Grodzką aż po Wzgórze Wawelskie, na którym usytuowany jest przepiękny Zamek królewski który od XVII wieku był siedzibą królów Polski. Przechodząc traktatem, mamy do czynienia z największymi perełkami architektonicznymi i historycznymi miasta- Sukiennicami, zabytkowymi kościołami czy kamienicami.

 CENA: od 70 zł

KAZMIERZ

Kazimierz to bardzo modne miejsce w ostatnich latach wśród krakowian. Przytulne kafejki i restauracje tej dzielnicy, galerie i antykwariaty, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. To modne dziś miejsce otaczają historyczne kamienice, które dawniej były świadkami świetności Kazimierza, a później, w tragicznym okresie okupacji niemieckiej, było miejscem  eksterminacji tutejszej ludności w ramach Holocaustu. Miejsce to było także scenerią znanego filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera”.

 CENA: od 70 zł

AUSCHWITZ BIRKENAU

Auschwitz Birkenau (1941-1945) był największym nazistowskim obozem koncentracyjnym zlokalizowanym na przedmieściach. Około 90% ofiar śmiertelnych to ludność żydowska przewieziona tu ze wszystkich krajów europejskich, będących pod okupacją lub pozostających w strefie wpływów niemieckich. Większość z nich została uśmiercona w komorach gazowych, a pozostali padli ofiarami brutalnych kar, eksperymentów medycznych lub warunków życia panujących w obozie. Wizyta w muzeum Auschwitz przybliża okrutny los tych osób, a także pozwala pogłębić wiedzę historyczną na temat tego czym był i jak funkcjonował Holocaust.

 CENA: od 140 zł